Get Adobe Flash player

Certifikace

certifikat.jpg


Lymfodrenáž ruční (krk + ruce + nohy) 60 min

Lymfatická masáž je nejúčinnější a velmi jednoduchá prevence proti většině chorob  - udržující stálé zdraví a radostnou mysl.

Lymfatický systém je detoxikační systém našeho těla.

Krev rozvádí živiny, obranné látky a po těle do buněk. Pumpou pro rozvod krve je srdce. Metabolismus buněk vytváří zplodiny a odpadní látky filtruje mikroorganismy. Tyto odpadní látky jsou z tkáňového moku odváděny lymfatickým řečištěm formou lymfy (mízy) - do lymfatických uzlin a zpět do krve. Lymfa  obsahuje zplodiny, nepotřebné bílkoviny, viry, bakterie a nádorové buňky.

Základní smysl lymfatického systému je čistící (čištění tkáňového moku) a imunitní (likvidace virů, bakterií a nádorových buněk v lymfatických uzlinách)

lymfatických uzlinách imunitní systém zachytává a likviduje viry, bakterie a nádorové buňky.

Lymfa je odpadní voda těla vlévající se zpět do krve pouze v oblasti klíčních kostí do krčního žilního systému. Krev pak tyto odpadní látky odstraňuje v ledvinách. Od konečků nohou a temene hlavy postupuje lymfa do oblasti klíčních kostí.

Lymfa nemá vlastní pumpu, proto její pohyb je omezený. Vlastní peristaltika lymfy a tělesný pohyb nestačí vyprazdňovat lymfatické cesty: Například aktivní sportovec, který neabsolvuje lymfatické masáže má často problémy s klouby, pohyblivostí a je náchylnější zraněním vazů a chrupavek.

Jestliže se lymfa pohybuje pomalu, vytváří prostředí pro lokální záněty, úbytek tělesné energie a únavu.

Jestliže se lymfa nepohybuje, vzniká přebytek zplodin - tento patologický jev se nazývá lymfedém.

Jestliže se lymfa nepohybuje, stává se „hnijící „ stojící vodou v těle.

Speciálním případem lymfedému je lipoedém, známější pod laickým názvem celulitida. Každá tuková buňka se může zvětšit až 200x(naplnit tukem). Když se tukové buňky zvětší, vznikne tzv. pomerančová kůže - celulitida.

Kontakt

777 255 041
ilona.letfusova@seznam.cz
Otevírací doba:
Po, Čt: 8:00-19:00
Út, Stř: 8:00-17:00
Pá: 8:00-16:00
/ mimopracovní doba dle telefonické objednávky /