Get Adobe Flash player

Certifikace

certifikat.jpg


Akabaneho test

Je to vynikající diagnostický a terapeutický systém tepelných disbalancí akupunkturních drah. Vyrovnáním tepelných disbalancí se dá léčit velké množství nemocí. Působením na tonizační a přepouštěcí akupunkturní body se vyrovnává  jen dráha, která je nejvíce rozhozena, ostatní dráhy se obvykle vyrovnají samy. Dalším důležitým ukazatelem je poměr průměrů tepla a chladu v organismu.  Jsou nutná minimálně 3 sezení, z jednoho měření nelze vyvozovat jednoznačné závěry, ale za tři sezení se pacient většinou zharmonizuje a při čtvrtém sezení již obvykle naměříme časy na levé i pravé straně téměř stejné.  Akabaneho test odhalí momentální stav organismu.

 Moxování se používalo v Číně již v 5 stol. Př.n.l. Doporučovalo se hlavně v případech, když už nepomáhaly bylinky ani akupunktura. Dnes na moxování odkazují i ostatní alternativní metody, jako na velmi účinný doplněk harmonizace organismu. Moxy mají tvar doutníků, jsou vyplněny sušeným pelyňkem, někdy i zázvorem nebo dalšími čínskými léčivými bylinami.

Moxy po zapálení působí na akupunkturní body a příslušné orgány jednak svým teplem, a jednak svojí léčivou energií ze spalovaných bylin.  Dochází k prohřátí a uvolnění jednotlivých částí těla, ale hlavně energie z bylin vstupuje do akupunkturních drah, vyrovnává je, aktivizuje akupunkturní body, doplňuje energii, podporuje krevní oběh a vylučuje z těla chlad a bolest.

Moxování posiluje tělo proti chronickým obtížím, vyčerpání a špatnému trávení. Posiluje organismus. Moderní výzkumy prokázaly, že dokáže urychlovat cirkulaci krve v pánevní oblasti, děloze, dokáže upravit menstruaci. Zjistilo se, že moxování zvyšuje počet erytrocytů, leukocytů, endorfinů a má antihistaminové působení, takže tlumí záněty. Používá se u revmatických bolestí, zánětů šlach, artritidy a bolestí všeho druhu. Velmi vhodné je používání mox u oslabených a starých osob, u osob nadměrně citlivých na chlad, při sklonu k častým nachlazením, při zahlenění, poruchách imunity, chronickém vyčerpání, slabosti, nadměrného pocení během dne, Bechtěrevově chorobě, bolestech zad, tuhnutí ramen a krku, vyhřezlých ploténkách, problémech s močením nebo pomočováním z chladu, při bolestech břicha a žaludku (ustupující teplem), při průjmech a trávicích obtížích zhoršovaných chladem, depresích, osteoporóze, zánětech, při některých druzích 

Akabaneho test + doplnění meridiánu moxou

Kontakt

777 255 041
ilona.letfusova@seznam.cz
Otevírací doba:
Po, Čt: 8:00-19:00
Út, Stř: 8:00-17:00
Pá: 8:00-16:00
/ mimopracovní doba dle telefonické objednávky /